Terapia krzyżowo - czaszkowa

 

Nową, wręcz dominującą na całym świecie formą terapii pozytywnie wpływającą na dzieci z autyzmem jest terapia czaszkowo-krzyżowa.

Bazuje ona na systemie wzajemnych napięć między oponą twardą a ruchomością kości czaszki i kości krzyżowej, a także na przepływie płynu mózgowo-rdzeniowego. Terapeuta pracując na systemie czaszkowo-krzyżowym obserwuje za pomocą bardzo lekkiego dotyku nieprawidłowe napięcia tkanki nie tylko w czaszce, kręgosłupie i oponie twardej, ale pośrednio również w całym ciele. W konsekwencji napięte tkanki stanowią barierę dla fizjologicznego przepływu płynu mózgowo - rdzeniowego. Sytuacja taka występuje u każdego autystycznego dziecka.

Twórcy metody: Becker, Jealous, Kern, Milne, Sills, Upledger wykazali ogólnoustrojowe konsekwencje zaburzeń w tym systemie. Rozwinęli, w toku wielu lat pracy, możliwości zastosowania tej terapii jako komplementarnego sposobu leczenia wielu schorzeń we wszystkich grupach wiekowych, w tym u dzieci z autyzmem i mózgowym porażeniem dziecięcym.

Głównym celem terapii czaszkowo-krzyżowej nie jest leczenie poszczególnych chorób, tak jak ma to miejsce w konwencjonalnej medycynie, lecz regulacja przepływu (pulsacji) płynu mózgowo-rdzeniowego i tym samym pośrednio wpłynięcie na objawy, które towarzyszą tym chorobom.

Twórcy terapii udowodnili, że prawidłowy ruch płynu mózgowo-rdzeniowego jest nie tylko warunkiem zachowania zdrowia w układzie nerwowym, trzewnym i hormonalnym, ale także warunkiem niezbędnym dla rozwoju mózgu oraz odnowy i regeneracji organizmu. (Źródło)Rozpoczynamy tą formę terapi, lecz boimy się, że nie będziemy mogli jej kontynuować z powodów finansowych.

 
   1 % dla Dariuszka
   Apel o pomoc !!
   BARDZO DZIĘKUJEMY!!!!!!!
   Diagnoza
   Dokumentacja
   Leczenie DAN!
   O Dariuszku
   Terapia
      Dogoterapia
      Hipoterapia
      Krzyżowo - czaszkowa
      Przedszkole
      Integracja sensoryczna
      Logorytmika
      Muzykoterapia
      Terapia behawioralna
   Autyzm
   Ważne adresy
   Z zapisków mojej mamy

 
Copyright ©2010 by dariuszekautyzm
Kreator Stron www